O Fundacji

Fundacja Selma Racing to żeglarze i pasjonaci, którzy zrealizowali wiele trudnych przedsięwzięć sportowych i ekspedycyjnych.

Naszą pasją jest żeglarstwo morskie i regaty. Działamy na rzecz upowszechniania tej dyscypliny sportu oraz idei edukacji morskiej młodzieży. Pomagamy polskim żeglarzom w podnoszeniu umiejętności i kwalifikacji by mogli rywalizować w regatach na najwyższym światowym poziomie.

Osoby działające w Fundacji to grupa wyjątkowo przedsiębiorczych i kreatywnych osób. W naszym zespole są zawodowi żeglarze, regatowcy, sportowcy, specjaliści od zarządzania, komunikacji medialnej, fotograf/filmowiec oraz rzesza osób wspierających i kibicujących naszym projektom.

Zarząd Fundacji

Jarosław Lehwark
Prezes
Z Selmą związany od wielu lat. Od początku kibicował naszemu projektowi regatowemu startując z nami w Mistrzostwach Europy i regatach Gotland Runt. Na łódce dobry sternik i trymer, w życiu dobry kompan a w Fundacji doradca i manager. Prezes salonu meblowego BoConcept.Artur Skrzyszowski
Wiceprezes
Startował w największych regatach świata, m.in: Sydney-Hobart, Fastnet. W latach 2017-2019 skipper jachtu Selma Racing. Brał udział w rejsach na Antarktydę i wokół Przylądka Horn na pokładzie jachtu Selma Expeditions. Członek wyprawy na Morze Rossa, podczas której ustanowiono rekord świata w żegludze najdalej na południe. Przedstawiciel żaglowni OneSails w Polsce.

rada Fundacji

Krzysztof Jasica
Prezes Rady Fundacji
Uczestnik wyprawy na Morze Rossa, expedition leader w wyprawach na Antarktydę i Georgię Południową. Laureat nagrody Kolosy. Obecnie Dyrektor ds. infrastruktury w Grupie Eurozet.

Piotr Kuźniar
Sekretarz Rady Fundacji
Skipper jachtu Selma Expeditions. Pomysłodawca i kapitan wyprawy na Morze Rossa podczas której ustanowiono rekord świata w żegludze najdalej na południe. Laureat nagrody Rejs Roku, Żeglarz Roku i Kolosy. Skipper Selmy podczas regat Sydney – Hobart.
Małgorzata Wojtaczka
Wiceprezes Rady Fundacji
Pierwsza Polka i 6. kobieta na świecie, która zdobyła samotnie Biegun Południowy. Speleolożka na wyprawach do najgłębszych jaskiń Europy i eksploratorka rejonów polarnych. Dwukrotnie nagradzana nagrodą Kolos (Wyczyn Roku oraz Eksploracja Jaskiń)

Załoga Fundacji

Ola Dziadykiewicz
Media i komunikacja
Kilka lat temu zakochała się w żeglarstwie. Pływała w Arktyce i na Atlantyku. W naszym projekcie odpowiedzialna za komunikację i kontakty z mediami. Nie boi się przeszkód i trudności. Pracowała jako dziennikarka w Radio TOK FM.
Wojtek Mandela
Fotograf / filmowiec
Tworzy niesamowite zdjęcia i filmy. Kocha swoją pracę i dokumentowanie ludzi. Fascynat sportów ekstremalnych i dalekich wypraw. Ma za sobą 3-miesięczny rejs przez Atlantyk, loty balonem, wyprawy samochodowe do Azji czy podróż autostopem przez Amerykę Południową. Na jachcie niezastąpiony spec od ujęć w trudnych warunkach. W duszy romantyk.
Magda Sasal
Projekty i granty
Magda zapałała dużym entuzjazmem do projektów naszej Fundacji i tak zaczęła się nasza współpraca w zakresie pisania wniosków i pozyskiwania grantów. Urodzona w Opolu, obecnie mieszka w Warszawie i pracuje w Muzeum Narodowym. Lubi podróże. Marzy jej się żeglowanie po morzach i oceanach.
Aleksander Rzetelski
Media i relacje
Żeglarstwem zafascynowany od kilku lat. Pływał na Bałtyku i po Atlantyku. Od samego początku związany z Selma Racing. Był z nami na Kanarach, płynął też przez Biskaje. Niezwykle kreatywny, krasomówca. Jego relacje z dużą dozą humoru czyta się znakomicie.


Partnerzy Fundacji